Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

„Baśniowy świat lalek” w Muzeum Miasta Turku

„Baśniowy świat lalek” w Muzeum Miasta Turku

29 kwietnia przedszkolaki wybrały się do Muzeum Miasta Turku na  wystawę czasową zatytułowaną „Baśniowy świat lalek” ze zbiorów Poznańskiego Teatru Animacji . Na  wystawie  dzieci  zobaczyły  elementy  kilku spektakli, których tytuły zeszły już z repertuaru poznańskiego teatru. Są to m.in. takie tytuły jak: „Pan Kuleczka”, „Śpiąca królewna”, „Szałaputki”, „Poznańskie koziołki”, „Malutka Czarownica”, „Wielka Arfa”, „Smok i sok”, „No coś Ty”. Przedszkolaki poznały  różnego typu lalki teatralne, takie jak: pacynki, kukły czy marionetki, a także fragmenty scenografii oraz afisze zapowiadające spektakl. Lalki, które kończą swoje życie na scenie, dostają drugie życie na wystawach teatralnych i muzealnych nawiązując do tradycji, legend, podań. Dzieci chodź przez chwilę mogły się przenieść w baśniowy świat bajek .Takie wystawy inspirują dzieci do sięgania po literaturę oraz służą pielęgnowaniu pozytywnych wartości wśród dzieci i dorosłych .

Skip to content