Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

„Będę przedszkolakiem” – spotkanie adaptacyjne

„Będę przedszkolakiem” – spotkanie adaptacyjne

Dziecko przekraczające próg przedszkola rozpoczyna nowy etap w swoim rozwoju. Moment ten należy do najbardziej trudnych i znaczących w jego życiu. Aby zminimalizować stres przed rozstaniem malucha z rodzicami pomocne są zajęcia adaptacyjne. Dzięki takim zajęciom dzieci będą lepiej przygotowane do pobytu w pierwszych dniach w placówce.

31 sierpnia odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia adaptacyjne dla dwóch grup maluszków „Serduszek” i ” Kwiatuszków”. Rozpoczęliśmy zabawami z chustą animacyjną „Wesoły popcorn”, „Namiot” i ” Znajdź kolor”. Wesoła zabawa trwała, kiedy nie można było się połapać do kogo należy ręką lub nogą podczas zabawy „Twister”. Nie brakowało również zabaw klockami a także zabaw tanecznych i śpiewu m.in. wg metody Batti Strauss „Czary – mary” czy „Taniec przyklejaniec”…

Następnie odbyło się zwiedzanie przedszkola – dzieci zapoznały się z wyposażeniem sali, łazienki i szatni.

Na pożegnanie każdy mały uczestnik spotkania został obdarowany kolorowym balonem. Mamy nadzieję, że wspólne zabawy i spotkanie w przedszkolu, pomogą maluszkom ograniczyć stres rozstania z rodzicami.

Do zobaczenia!

Galeria zdjęć - „Będę przedszkolakiem” – spotkanie adaptacyjne