Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

„Chrońmy gawrony – naszych skrzydlatych sąsiadów”

„Chrońmy gawrony – naszych skrzydlatych sąsiadów”

14 maja grupa „Misie” gościła p. M. Ilkowską-Nowak, liderkę Turkowskiej Grupy OTOP. Celem spotkania było przybliżenie sylwetki gawrona, zwrócenie uwagi na jego potrzeby, ponieważ obecnie  jest on w Czerwonej Księdze Ptaków Polski, jako gatunek któremu grozi wyginięcie. Spotkanie poprzedził pokaz multimedialny z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Filmiki i zdjęcia udostępniła ze swoich prywatnych zbiorów p. Marta a także zostały pobrane ze strony Turkowskiej Grupy OTOP. Dzieci uczestniczyły także w obserwacji gawronów, szukały gawronich gniazd, oglądały albumy o ptakach oraz wysłuchały ciekawostek o zwyczajach gawronów. Uczestniczyły w wewnątrzgrupowym konkursie plastycznym, którego rozstrzygnięcie nastąpiło w dniu spotkania. Pani Marta podczas spotkania mogła rozmawiać z dziećmi prawie jak z ekspertami od gawronów. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą nt. zwyczajów, nawyków i zachowań naszych skrzydlatych sąsiadów.  Dzięki przyniesionej przez naszego gościa lunecie i lornetce dzieci mogły obserwować ptaki w naszym ogrodzie przedszkolnym. Odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. I tak nagrody otrzymali: Ania Sz., Zosia R., Miłosz M. Wyróżnienia: Iga S., Ewa Z., Julia Sz., Jasiu M. i Lena A. Wszystkie dzieci otrzymały kolorowanki o ptakach. W podziękowaniu za niezapomnianą wizytę dzieci wręczyły naszemu gościowi obraz namalowany na zajęciach pt. „Gawronki na spacerze”. Nasz gość przeczytał także bajkę K. Kąciak „Gawrona Stasia problemy” w ramach „Cała Polska Czyta Dzieciom” . Serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkanie, może dzięki temu, któreś z dzieci zostanie ornitologiem?

Galeria zdjęć - „Chrońmy gawrony – naszych skrzydlatych sąsiadów”

Skip to content