Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

„Czyste powietrze wokół nas”- kampania antynikotynowa

„Czyste powietrze wokół nas”- kampania antynikotynowa

Państwowa Inspekcja Sanitarna podejmuje m.in. takie działania jak koordynowanie programów edukacji antytytoniowej dla przedszkoli i szkół. Jednym z takich programów jest program edukacyjny dla dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów „Czyste Powietrze Wokół Nas”, który po raz kolejny został realizowany w naszej placówce .  Przedszkolaki oglądały prezentacje dotyczące szkodliwości palenia oraz wykonały zadania z programu , prace i plakaty( dzieci 6-letnie ) zachęcające do rzucenia palenia tytoniu. Zawisły one na gazetkach na holu przedszkola, aby trafić do jak największej grupy odbiorców. ,, Nie pal proszę ! – z taką prośba zwróciły się do mieszkańców naszego osiedla przedszkolaki w ramach realizacji w/w programu. Ulicami osiedla odbył się happening z transparentami dotyczącymi palenia. Świadome szkodliwości dymu papierosowego dzieci wstawiły się za własnym prawem do życia bez obecności dymu papierosowego w ich przestrzeni. Dzieci nie tylko zdobyły wiedzę na temat szkodliwości palenia, ale również pokazały, że nawet najmłodsi mogą być zaangażowani w ważne społeczne inicjatywy, a ich kreatywność może przyczynić się do przekazywania istotnych przesłań.

Galeria zdjęć - „Czyste powietrze wokół nas”- kampania antynikotynowa

Skip to content