Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023r.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023r.


We wtorek, dnia 7 lutego w przedszkolu dzieci po raz drugi uczestniczyły w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. To święto obchodzone jest w całej Europie z inicjatywy Komisji Europejskiej i ma na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożeń ze strony Internetu oraz poznanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Tego dnia przedszkolaki obejrzały bajki edukacyjne z serii „Owce w sieci”, „Sieciaki.pl”, rozwiązywały zagadki z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i tabletów, kolorowały plansze. W ten sposób zapoznały się z działaniem Internetu, zagrożeniami i zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Zdobyte wiadomości stały się bazą do stworzenia kolorowego plakatu „Zasady bezpieczeństwa w Internecie” Dzięki informacjom zamieszczonym na tablicy informacyjnej również rodzice mogli poznać zagrożenia z długotrwałego i niekontrolowanego korzystania z tabletów komputerów i telefonów przez małe dzieci. Zamieszczone wskazówki służyły do ustalenia zasad korzystania przez dzieci z Internetu w domu, by być świadomym zagrożeń czyhających w sieci i ich uniknąć.

Galeria zdjęć - Dzień Bezpiecznego Internetu 2023r.