Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004r i angażuje państwa z całego świata. W tym roku nasze przedszkole włączyło się w obchody DBI, które przypada na dzień 8 lutego.
Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna akcja przeprowadzana w naszym przedszkolu, która ma na celu uświadomić dzieciom, jakie niebezpieczeństwa mogą je spotkać poprzez niewłaściwe korzystanie z internetu. Na początku dzieci poznały urządzenia, dzięki którym możemy połączyć się z internetem. Następnie dzięki zabawie z włóczką „Pajęcza sieć” próbowały zrozumieć, czym jest sam internet, tzw. sieć. Obejrzane bajki edukacyjne „Owce w sieci”, „Sieciaki.pl” stały się początkiem do pogadanki z dziećmi na temat czyhających w sieci niebezpieczeństw. Były one też inspiracją do tworzenia prac plastycznych „Owieczka”, plakatu „Bezpieczny komputer”, „Mój laptop” – pracy przestrzennej i wielu innych kolorowanek o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie w quizach i rozwiązywaniu zagadek wykazując się dużą wiedzą o internecie. Dzieci miały również okazję zapoznać się z działaniem tabletów i wykazać się swoimi umiejętnościami i wiedzą w grach edukacyjnych dostosowanych do wieku przedszkolaków.
W tym dniu została przygotowana też gazetka dla Rodziców w holu przedszkola z wykorzystaniem plakatu i broszurek opracowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Skip to content