Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Dzień Dinozaura

Dzień Dinozaura

26 lutego świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Dinozaura. Z tej okazji dzieci odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. Realizując temat kompleksowy poświęcony prehistorii, przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat życia dinozaurów. Od rana oglądały przyniesione przez siebie zabawki –dinozaury, książeczki oraz albumy. Następnie uczestniczyły w szeregu dino –zabaw takich jak : chodzenie po śladach dinozaurów , poszukiwanie dinozaurów i skamielin w piasku , zabawach matematycznych , grach planszowych . Dzieci klasyfikowały, przeliczały i segregowały różne gatunki dinozaurów , malowały, wycinały i rysowały zwierzęta. Dzieci obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się, jak żyły dinozaury, jak wyginęły i kim jest paleontolog. W przedszkolu to nietypowe święto obchodzone było z wielką przyjemnością ,bo dzieci uwielbiają dinozaury.

Galeria zdjęć - Dzień Dinozaura

Skip to content