Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Dzień Kota w przedszkolu

Dzień Kota w przedszkolu

17 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Kota. Głównym celem tego święta jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących kotów, które nieraz wiodą bardzo ciężkie życie. Dlatego warto już w przedszkolu uwrażliwiać dzieci na krzywdę zwierząt oraz na to, żeby nie porzucać ich bo to nie zabawki. W tym dniu przedszkolaki oglądały zdjęcia różnych ras kotów, opowiadały o sposobie życia i odżywiania kotów domowych. Śpiewały piosenki, tańczyły do utworów o kotach, bawiły się w zabawy, rozwiązywały zagadki. Wykonywały prace plastyczne, których motywem przewodnim był kot. Dzieci rozwijały empatię, uwrażliwiały się na potrzeby wszystkich zwierząt.

Galeria zdjęć - Dzień Kota w przedszkolu

Skip to content