Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Europa to nasz wspólny dom

Europa to nasz wspólny dom

W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia dotyczące  krajów Unii Europejskiej. Wpajając  wiedzę na temat państw członkowskich UE zapoznaliśmy dzieci z ich symbolami : flagą, hymnem, walutą oraz maskotką UE – niebieską stonogą o imieniu Syriusz.
Rozwijaliśmy  również zainteresowania innymi krajami europejskimi oraz  kształtowaliśmy poczucie  szacunku do przedstawicieli różnych narodowości i  poczucie przynależności do Europy. Dzieci podczas zajęć wycinały sylwety dzieci i kolorowały na kolor flagi wybranego kraju z Europy. A następnie utworzyły łańcuch przyjaźni. Przedszkolaki utrwaliły sobie również Prawa Dziecka, których najważniejszym dokumentem jest Konwencja o prawach dziecka.
Pragniemy  aby  dzieci stały się  najmłodszymi obywatelami społeczności przedszkolnej, miasta, regionu, Polski i Europy, aktywnie uczestniczącymi w przyszłym życiu społeczno- kulturalnym.

Skip to content