Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Europejski Dzień Logopedy

Europejski Dzień Logopedy

6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest „Europejski Dzień Logopedy”. W Polsce to święto  jest obchodzone od 2007r.  Celem tego dnia jest rozpowszechnianie wiedzy logopedycznej, stworzenie warunków do szybkiej i rzetelnej konsultacji, informacji i diagnozy osobom, a zwłaszcza dzieciom z zaburzeniami mowy. W związku z tym, tego dnia w przedszkolu ,w każdej grupie, logopeda M.Bukowiecka przeprowadziła  warsztaty logopedyczne pt.,,Wiem jak pięknie mówić”.
Celem warsztatów było usprawnienie aparatu artykulacyjnego dzieci poprzez liczne ćwiczenia oddechowe, fonacyjne służące wydłużaniu fazy wydechowej, kształcenie wśród dzieci umiejętności wypowiadania się i ćwiczenia słuchowe rozwijające percepcję i uwagę słuchową. Maluchy we wspólnej zabawie logorytmicznej usprawniały percepcję słuchową, koordynację ruchową i poczucie rytmu. Następnie rozpoznawały konkretne zwierzątka po usłyszanych odgłosach.  Wiele ciekawych i kolorowych pomocy dydaktycznych, jakie zostały przygotowane na zajęcia podniosły dodatkowo poziom atrakcyjności zajęć.  Dzieci, dowiedziały się jaka jest rola logopedy w przedszkolu i chętnie  uczestniczyły zajęciach logopedycznych.

 

Galeria zdjęć - Europejski Dzień Logopedy

Skip to content