Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania-wizyta dietetyka w przedszkolu

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania-wizyta dietetyka w przedszkolu

W ramach realizacji programu ,,Zdrowo i sportowo” 8.11.2023 w naszym przedszkolu gościliśmy Panią dietetyk Kingę , która  przybyła do nas w dniu ph.: ,, Europejski dzień jedzenia i gotowania”. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie . Pani Kinga wyjaśniła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje a zwiększyć spożycie warzyw i owoców . Wyjaśniła również przedszkolakom w oparciu o infografikę , że oprócz zdrowego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Omówiła produkty żywnościowe od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowych  po te , które w odżywianiu powinny się znaleźć w niewielkich ilościach .

Dzieci wraz z Paniami przygotowały przedstawienie , zaprezentowały taniec jak również zaśpiewały piosenkę . Przedszkolaki podziękowały Pani Kindze gromkimi brawami , wręczyły kwiaty oraz piękną laurkę z podziękowaniami.

Galeria zdjęć - Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania-wizyta dietetyka w przedszkolu