Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

„Jesienne kolorowe nutki” – poznajemy akordeon

„Jesienne kolorowe nutki” – poznajemy akordeon

W ramach comiesięcznych audycji muzycznych, w piątek przedszkolaki brały udział w spotkaniu pt. „Kolorowe jesienne nutki”. Muzyczny koncert prowadziła Artystyczna Agencja Muzyczna Art-Es a podczas październikowego słuchowiska dzieci poznały nowy instrument: akordeon. Dzieci poznały nie tylko wygląd i budowę instrumentu, ale także jego brzmienie i sposób grania na akordeonie. Dzieci podczas koncertu wysłuchały takich utworów, jak: „Susanne”, Czardasz Węgierski, „Tiko-tiko”-utwór latynowski, kubańska cza – cza, tango.

Cykliczne spotkania z muzyką organizowane są w przedszkolu w ramach zajęć umuzykalniających. Ich celem jest prezentacja instrumentów, ich budowy i dźwięku, często gościmy ciekawych ludzi ze świata muzyki i tańca, a dzieci uczestniczą z zainteresowaniem w mini koncertach.

Galeria zdjęć - Spotkanie z muzyką – poznajemy akordeon

Skip to content