Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Nasza planeta – nasze zdrowie

Nasza planeta – nasze zdrowie

7 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Zdrowia” pod hasłem ,,Nasza planeta – nasze zdrowie”. Tego dnia rozmawialiśmy z dziećmi o tym, jak możemy dbać o naszą planetę. Dzieci przypomniały sobie o używaniu surowców  wtórnych i segregacji śmieci, oszczędzaniu światła i wody, właściwym zachowaniu w lesie i parku, zanieczyszczaniu wody oraz utrzymaniu porządku wokół siebie. Zwróciliśmy uwagę, że środowisko, w którym żyjemy ma wpływ na nasze zdrowie. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania „Chora planeta”, bajki edukacyjnej „Ekologiczny dom”. Z wielkim zaangażowaniem dzieci segregowały i przeliczały nakrętki od butelek oraz układały je według własnego pomysłu. Dużo radości przyniosło im wykonanie z nakrętek podkładki pod kubek. Dzieci wykonały plakat „Nasza planeta – nasze zdrowie”. Stworzyły „las w słoiku” z wykorzystaniem ziemi, piasku, kamieni, mchu oraz sukulentów.

Skip to content