Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Powitanie jesieni

Powitanie jesieni

W piątek, 23 września witaliśmy w przedszkolu kalendarzową jesień. Z tej też okazji został zorganizowany Dzień Pyry. Dzieci poznały historię ziemniaka i przygotowywały na zajęciach kulinarnych pyrę z gzikiem i ziemniaczaną sałatkę. Następnie udaliśmy się na boisko przedszkolne, gdzie przybyła do nas z koszem pełnym darów z sadu, ogrodu i lasu- Pani Jesień. Po przywitaniu się i wspólnych zdjęciach przedszkolaki wyruszyły na „poszukiwanie i zbieranie ziemniaków”. Gdy już napełniliśmy kosze i wiaderka zaczęły się zabawy z wykorzystaniem ziemniaków: „Rzut pyrą”, „Transport ziemniaków”, „Sadzenie ziemniaków” itp. Zabawom towarzyszyło wiele radości i dzień ten upłynął w bardzo miłym nastroju.

Galeria zdjęć - Powitanie jesieni 2022r.

Skip to content