Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Przedszkolaki dbają o zdrowie dorosłych, czyli Światowy Dzień Bez Tytoniu

Przedszkolaki dbają o zdrowie dorosłych, czyli Światowy Dzień Bez Tytoniu

,,Zamiast palenia marchewka do zjedzenia albo figura do zrobienia ‘’– w Światowym Dniu Bez Tytoniu przypadającym 31 maja  gościł u nas Burmistrz Miasta Turku  Romuald Antosik i Przewodniczący Samorządu Osiedlowego nr 3 w Turku Radosław Idzikowski .Zaproszeni goście ofiarowali przedszkolu nowe urządzenie na plac zabaw .Przedszkolaki podczas pogadanki przeprowadzonej przez panią pielęgniarkę  L.Pszczołę  dowiedziały się w prosty sposób o szkodliwości palenia papierosów oraz zachęcone zostały do spożywania owoców i warzyw. Następnie dzieci   degustowały marchewki rozdawane przez zaproszonych gości. Starszaki wykonały plakat dotyczący szkodliwości palenia . W 1987 r.  państwa członkowskie Światowej Organizacji Zdrowia ustanowiły Światowy Dzień bez Tytoniu , aby zwrócić uwagę świata na epidemię palenia tytoniu oraz możliwość uniknięcia zgonów i chorób, które ona powoduje.

Galeria zdjęć - Przedszkolaki dbają o zdrowie dorosłych, czyli Światowy Dzień Bez Tytoniu

Skip to content