Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Ruch to zdrowie – przedszkolaki obchodzą Międzynarodowy Dzień Zdrowia

Ruch to zdrowie – przedszkolaki obchodzą Międzynarodowy Dzień Zdrowia

W czwartek, tj. 13 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Zdrowia pod hasłem „Dzień stroju sportowego”.

W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane w strój sportowy. Przedszkolaki uczestniczyły w turnieju sportowym, rywalizując ze sobą w różnych konkurencjach m.in. w skokach, biegach z przeszkodami, wyścigach rzędów czy rzucaniu piłką do celu. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z konkurencjami, wykazały się szybkością, zwinnością, skocznością i celnością. W tym dniu również odbyły się pogadanki nt ,,Jak należy dbać o zdrowie?’’. Dzieci utrwaliły zasady higieny, zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania się.

Aby rozwijać aktywność fizyczną, grupa „Słoneczka” wybrała się do butikowego klubu fitness . Tam pod fachowym okiem Pani Natalii każdy przedszkolak skorzystał z profesjonalnego sprzętu treningowego m.in. orbitka, rowerku stacjonarnego, gumy, piłek itp. Dalszy trening dzieci odbył się na świeżym powietrzu w parku „Tura”. Każde wykonane ćwiczenie budziło w dzieciach ogromną radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania. W ten sposób najmłodsi promują zdrowy styl życia i przypominają, jak ważny jest sport i ruch na świeżym powietrzu.

Natomiast przedszkolaki z grupy “Serduszka” i z grupy “Misie” udały się do Szkoły Podstawowej nr 5, gdzie wspólnie z uczniami i nauczycielami wychowania fizycznego uczestniczyły w olimpiadzie sportowej. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z przygotowanym na sali gimnastycznej torem przeszkód a także miały okazję zagrać w koszykówkę i strzelić gola do bramki.

Galeria zdjęć - Ruch to zdrowie

Skip to content