Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Słoneczny Dzień Dyni

Słoneczny Dzień Dyni

24 października świętowaliśmy „Dzień Dyni”. Była to wyjątkowa okazja do połączenia edukacji – dzieci poznały budowę dyni, ciekawostki nt. dyni oraz wartości odżywcze królowej jesieni; twórczości – dzieci na zajęciach malowały dynie, z pestek dyniowych powstawały dyniowe obrazy a na zajęciach florystycznych przepiękne „dyniowe” kompozycje; zabawy – były „dyniowe” pląsy, były też zawody sportowe z dynią w roli głównej. Przedszkolaki miały też możliwość uczestniczyć w degustacji dyniowych przetworów i pieczenia dyniowego ciasta. Zwieńczeniem dyniowego dnia była „dyniowa zupka”, którą po tak pełnym wrażeń dniu wszyscy się zajadaliśmy.

Galeria zdjęć - Słoneczny Dzień Dyni

Skip to content