Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Śniadanie wielkanocne – tradycje świąteczne

Śniadanie wielkanocne – tradycje świąteczne

Wielkanoc to jedno z tych świąt, które są wyczekiwane a zarazem atrakcyjne dla dzieci ze względu na tradycje i symbole z nią związane. Mimo, że wiele obrzędów i rytuałów odeszło w niepamięć , wciąż większość z nas przygotowuje koszyczki ze święconką, a w Wielką Niedzielę zasiada do uroczystego śniadania. Kultywując tradycje, dnia 12.04.2022r w naszym przedszkolu zostało przygotowane dla wszystkich dzieci, uroczyste śniadanie wielkanocne. Estetycznie nakryte stoły w poszczególnych salach z potrawami wielkanocnymi, ozdobione  elementami dekoracji, które dzieci  wcześniej wykonały na zajęciach plastycznych  wprowadziły wszystkich w atmosferę świąteczną. Zachęciły  do przeżywania świąt w gronie rodzinnym, wdrożyły do szanowania tradycji. Dużą atrakcją dla dzieci było spotkanie z  Zajączkiem wielkanocnym, który jest jednym ze świeckich symboli Wielkanocy.  Zajączka z koszyczkiem słodkich prezentów dla dzieci, przedszkolaki  przywitały piosenką i zaprosiły do wspólnej zabawy oraz pamiątkowych zdjęć. Wydarzenia w przedszkolu nadały szczególnego charakteru temu wyjątkowemu czasowi, jakim jest Wielkanoc. Czasu spotkań z rodziną, wyciszenia i nadziei.

 

Skip to content