Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Spotkanie z alpakami

Spotkanie z alpakami

1O maja do naszego Przedszkola przyjechali państwo Rakowieccy z cudownymi zwierzakami ,, Alpakami – cudakami ‘’. Alpaki  są ssakami z rodziny wielbłądowatych zamieszkującymi tereny Ameryki Południowej. Mają spokojną , łagodną naturę , delikatne usposobienie , a ponadto są niezwykle inteligentne .Właściciele zwierząt o wdzięcznych imionach Adaś i Łobuziak pozwolili dzieciom na bezpośredni kontakt z alpakami , tłumacząc przy tym , że dotyk ma ogromny wpływ na emocje : uspakaja , zmniejsza poziom lęku , czy stresów , przełamuje lęki , stymuluje zmysły , pobudza aktywność .Pozwolili również dzieciom na ich karmienie. Dzieci były bardzo szczęśliwe mogąc dać marchewkę do schrupania ciekawskim i bardzo towarzyskim z natury alpakom.

Skip to content