Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Spotkanie z muzyką „W listopadowym tonie”

Spotkanie z muzyką „W listopadowym tonie”

W piątek 04.11.2022r. w przedszkolu odbyło się ,,Spotkanie z muzyką’’ pt. ,, W listopadowym tonie’’. Koncert nawiązywał do minionego dnia Wszystkich Świętych. Gościem specjalnym spotkania był muzyk, pan Marek. Artysta kolejno na dwóch instrumentach muzycznych, puzonie oraz tubie zaprezentował dzieciom następujące utwory muzyczne: ,, Wszyscy święci idą do nieba’’, ,, Wiśniowy sad’’, ,, Besame Mucho’’, ,, Słoń’’ , ,, Po słonecznej stronie ulicy’’ oraz ,, Hello dolly’’. Utwory miały różnorodny charakter, gdyż pochodziły z krajów o różnych tradycjach obchodzenia ,, Wszystkich Świętych’’. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Poszerzyły swoją wiedzę muzyczną o budowę oraz brzmienie wspomnianych instrumentów muzycznych, rozwinęły swoją wrażliwość słuchową oraz poczucie rytmu. W dużym skupieniu wysłuchały koncertu, a artystów nagrodziły głośnymi brawami.

Galeria zdjęć - Spotkanie z muzyką „W listopadowym tonie”

Skip to content