Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Spotkanie z wielkanocnym zajączkiem

Spotkanie z wielkanocnym zajączkiem

„Mówi zając do baranka – jaka piękna ta pisanka.

Wtem z jajeczka wyszła kurka, nastroszyła swoje piórka.

Biega, głośno krzyczy, że Wesołych Świąt Wam życzy!”

Święta Wielkanocne są to najbardziej radosne i barwne święta uwielbiane przez naszych przedszkolaków. Czas przygotowań do świąt w naszym przedszkolu jak zawsze był bardzo pracowity. Robiliśmy wielkanocne ozdoby i dekoracje, prace plastyczne, poznawaliśmy wielkanocne tradycje i zwyczaje oraz uczyliśmy się piosenek i wierszyków o tematyce świątecznej.

W środę usiedliśmy do wielkanocnych stołów, pełnych tradycyjnych potraw. Podczas uroczystego śniadania dzieliliśmy się jajeczkiem i składaliśmy sobie świąteczne życzenia. Wesołego Alleluja!!! Następnie przyszedł czas na spotkanie z Zajączkiem Wielkanocnym. Jak zwykle przybył do nas z upominkami a my w podziękowaniu mieliśmy dla niego świąteczne piosenki i wiersze. Po wesołej zabawie i wspólnych fotografiach Zajączek zaprosił nas do ogrodu przedszkolnego w poszukiwaniu jajeczek. To był dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy!

Galeria zdjęć - Spotkanie z wielkanocnym zajączkiem

Skip to content