Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Światowy Dzień bez Tytoniu

Światowy Dzień bez Tytoniu

Każdego roku 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu. Akcja ta została zainicjowana na Konferencji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1988 r. w Madrycie, a jej celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa na temat zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych skutków palenia tytoniu. W tym roku  uwaga skupiła  się na negatywnym wpływie przemysłu tytoniowego na środowisko, które nas otacza.  dlatego hasło przewodnie tej kampanii to „Tytoń – zagrożenie dla naszego środowiska”. U dzieci z naszego przedszkola od kilku lat kształcimy  postawę obrońców środowiska w którym mieszkają ( czystego powietrza) i uczymy jak radzić sobie w sytuacji gdy dorośli palą przy nich papierosy .Dzieci poprzez zabawę, pogadanki, zajęcia plastyczne, happening poznały negatywne skutki palenia papierosów i dostrzegły problem zanieczyszczenia środowiska .

Skip to content