Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Światowy Dzień Misia Pluszowego

Światowy Dzień Misia Pluszowego

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula”.

 25 listopada 2021r. dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Samo święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.
W tym dniu przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w Misiowej Krainie: poznały historię święta, słuchały bajek i opowiadań, recytowały wiersze o misiach, wystawiały teatrzyki. W każdej grupie na dzieci czekało wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, misiowe piosenki, tańce i oczywiście pyszne, zdrowe śniadanko misiowe.

Dzieci brały również udział w konkursie plastycznym pt. „MIŚ DBA O ŚRODOWISKO”,zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku. Trzy dziewczynki: Weronika Stegienta, Andżelika Krasowska i Zofia Sobczak otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy!

Galeria zdjęć - Światowy Dzień Misia Pluszowego

Skip to content