Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Światowy Dzień Mycia Rąk

Światowy Dzień Mycia Rąk

Jednym z podstawowych zasad wychowawczych przedszkola jest wychowanie zdrowotne dziecka, które jest integralną częścią ogólnego wychowania dziecka zmierzającego do ukształtowania wysokiego poziomu kultury zdrowotnej. Dziecko przebywając w przedszkolu , zdobywa podstawowe informacje i umiejętności niezbędne do wzmacniania zdrowia w sposób naturalny : w powiązaniu zabawą , posiłkami , zabiegami higienicznymi , wypoczynkiem .

W naszym przedszkolu obchodziliśmy

,,ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK”

Celem akcji było uświadamianie i kreowanie nawyków mycia rąk u najmłodszych , podkreślenie ogromnego znaczenia mycia rąk wodą i mydłem , a tym samym zapobieganie chorobom związanym z nieprzestrzeganiem prawidłowej higieny.

Galeria zdjęć - Światowy Dzień Mycia Rąk

Skip to content