Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Światowy Dzień Mycia Rąk

Światowy Dzień Mycia Rąk

“Światowy Dzień Mycia Rąk” – takie święto obchodziliśmy 15 października, święto ustanowione przez ONZ w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest uświadomienie społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk. Nasze przedszkolaki w tym dniu utrwaliły wiedzę na temat poprawnego mycia rąk, tak aby pozbyć się zarazków, bakterii i wirusów które chętnie „zamieszkują” nasze ręce. Mając do dyspozycji różnego rodzaju mydła z przyjemnością pozbywały się wszystkich mikrobów z którymi zapoznały się na zajęciach  dzięki bohaterowi książki pt. „Nie liż tej książki”  autorstwa Idana Ben-Baraka i Juliana Frosta. Mikrob Min poznał dzieci ze swoimi „kolegami”- zarazkami, pokazał gdzie mieszkają, jak łatwo są przenoszone i jakich są rozmiarów. W tym dniu dzieci wykonały plakaty, ulotki oraz prace plastyczne promujące mycie rąk. Brały udział w eksperymencie na temat “Dlaczego warto myć ręce”.
Pamiętajmy, mycie rąk może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami.

Galeria zdjęć - Światowy Dzień Mycia Rąk

Skip to content