Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Światowy Dzień Pszczoły w przedszkolu

Światowy Dzień Pszczoły w przedszkolu

20 maja przypadał Światowy Dzień Pszczoły. Z tej okazji w naszym przedszkolu przeprowadzone zostały działania, których celem było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności pszczół. Podążając za myślą Alberta Einsteina, że “jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia; nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi…” dlatego ważne jest, aby rolę i znaczenie tych owadów poznawać już od najmłodszych lat. Podczas zajęć przedszkolaki utrwaliły wiedzę dotyczącą ważnej roli życia pszczół dla ludzi, etapów narodzin pszczoły, pracy pszczelarza i narzędzi potrzebnych do jego pracy.  Zabawy ruchowe, muzyczne, zagadki, rebusy, działania matematyczne podkreśliły atrakcyjność zajęć. Ponadto przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne, które zostały zaprezentowane na przedszkolnej wystawce. Dzieci podczas drugiego śniadania degustowały różne rodzaje miodu. Celem zajęć było podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów.

Galeria zdjęć - Światowy Dzień Pszczoły w przedszkolu

Skip to content