Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu 2022r.

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu 2022r.

Jak co roku w trzeci czwartek listopada obchodzony jest w Polsce i na świecie Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Idea tego dnia ma na celu zwrócenie uwagi całego społeczeństwa globalnie i lokalnie na skutki palenia tytoniu: społeczne, ekonomiczne, a przede wszystkim na skutki zdrowotne, które spowodowane są paleniem papierosów, a w ostatnich latach również e-papierosów. Dzieci w przedszkolu obchodziły ten dzień pod hasłem : ,,Zamiast palenia warzywa do jedzenia”. Dzień rozpoczęliśmy od pogadanek na temat szkodliwości palenia. Na zajęciach kulinarnych dzieci przygotowały sałatki ,surówki warzywne oraz komponowały zdrowe kanapki i degustowały marchewkę .Starszaki wykonały znak zakaz palenia a młodsze dzieci kolorowały słoneczko i serduszko z ulotki o paleniu .Ulotka została przygotowana dla rodziców .Celem tej akcji było zachęcanie osób palących do zaprzestania palenia oraz zwrócenie uwagi na fakt, że osoby niepalące (w tym dzieci)mają prawo do przebywania w przestrzeni publicznej wolnej od dymu tytoniowego, bez narażania  na  tzw. „bierne” palenie. Palenie papierosów/e-papierosów to również zagrożenia dla środowiska!!!

Galeria zdjęć - Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu 2022r.

Skip to content