Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

16 listopada 2023 roku przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia.. Ideą „Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu” jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na społeczne i ekonomiczne skutki palenia tytoniu, a przede wszystkim na skutki zdrowotne spowodowane paleniem papierosów, a w ostatnich latach również e-papierosów. Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych ,realizowały zajęcia z profilaktyki antynikotynowej.                             Dzień rozpoczęliśmy od pogadanek nt. szkodliwości dymu papierosowego i e- papierosów. Następnie dzieci wzięły udział w teatrzyku antytytoniowym przygotowanym przez nauczycielki pt. ,,Bajka o tytoniowym smoku”, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie.      Dla rodziców przygotowano ulotkę o szkodliwości palenia .Dzieci pokolorowały z ulotki słoneczko i serduszko. Światowy Dzień Rzucania Palenia to świetna okazja by pożegnać się z tym nałogiem. Wszystkim ,którzy postanowią rzucić palenie życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki !

 

 

Galeria zdjęć - Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu