Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Świętujemy Dzień Drzewa

Świętujemy Dzień Drzewa

Dnia 10.10.2022 obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Drzewa. Święto Drzewa (Arbor Day) wymyślił w 1872 roku w Stanach Zjednoczonych znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „Inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. W naszym przedszkolu  prowadziliśmy  zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. W przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodnicze: ,,Las w słoiku”. Dzieci skomponowały ,,las” wykorzystując :  ziemię, żwirek, ozdobne kamyki, szyszki ,rośliny zielone ,mech i inny materiał przyrodniczy. Następnie każda z grup posadziła swoje drzewo w ogrodzie przedszkolnym. Sadzonki otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionej  instytucji  Nadleśnictwa Turek.  Przedszkolaki dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia człowieka.

 

Galeria zdjęć - Świętujemy Dzień Drzewa

Skip to content