Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Świętujemy Dzień Dyni

Świętujemy Dzień Dyni

Nie można zaprzeczyć, że dynia jest niekwestionowaną królową jesieni. Nie mogło jej zabraknąć u nas w przedszkolu. W czwartek 27 października mieliśmy okazję świętować ,,Dzień dyni’’. Dzieci miały możliwość zbadania dyni wszystkimi zmysłami : wzrok, smak-degustacja, dotyk, węch. Tego dnia odbyły się zabawy ruchowe ,,slalom z dynią’’ ,,dyniowe kręgle’’,, dynia parzy’’. Dzieci pokonywały przeszkody, tocząc dynię , lub trzymając w rękach, w ten sposób doskonaliły koordynację ruchową całego ciała. Klasyfikowały dynię według kształtu , koloru , wielkości , przeliczały    (mniej, więcej, tyle samo). Przeprowadziliśmy również mini warsztaty florystyczne. Okazało się że florystyka cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród dzieci, a kwiatowe układanki w dyni okazały się cudownymi kompozycjami.    Nie mogło zabraknąć akcentu kulinarnego. Przedszkolaki przygotowały ciasto na ciasteczka , które posypały ziarenkami dyni. Na koniec dnia zrobiliśmy wystawę wszystkich prac. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń , ciekawości , odkrywania i radości.

Galeria zdjęć - Świętujemy Dzień Dyni

Skip to content