Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Tłusty czwartek w przedszkolu

Tłusty czwartek w przedszkolu

Dbamy o nasze tradycje – te poważne , narodowe i te bardziej zabawne , ale też niezwykle smaczne. Oczywiście w tym dniu w naszym przedszkolu  nie mogło zabraknąć pysznych puszystych i pachnących pączków , oraz faworków.Staropolskie przysłowie mówi :  ,, Powiedział Bartek , że dziś tłusty czwartek , a Bartkowa uwierzyła , dobrych pączków  nasmażyła’’. Ponieważ data tłustego czwartku zależna jest od daty Wielkanocy , dzień ten jest świętem ruchomym . W tym roku obchodziliśmy  16 lutego. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o tradycji Tłustego Czwartku i zwyczajach  jakimi od lat żegnamy karnawał. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy , co było widać po uśmiechniętych twarzach dzieci. Można było zauważyć ,że taki zwyczaj bardzo się dzieciom podoba i są jego gorącymi zwolennikami.

 

 

Galeria zdjęć - Tłusty czwartek w przedszkolu