Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Tradycje i zwyczaje świąteczne – wizyta Gości i Zajączka z Wielkanocnej Łąki

Tradycje i zwyczaje świąteczne – wizyta Gości i Zajączka z Wielkanocnej Łąki

Dnia 04.04.2023r. nastąpiło oficjalne zakończenie podsumowujące wykonanie zadań, jakie dla przedszkolaków przygotował Zajączek z Wielkanocnej Łąki. Uroczystość tą uświetnili goście , którymi byli : Mariola Kadrzyńska-Siwek Przewodnicząca Rady Miejskiej, Romuald Antosik Burmistrz Miasta Turek, Paweł Kwiatkowski Radny Rady Miejskiej, Przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu.

Przybyłych gości wprowadził ku zadowoleniu dzieci Zając Wielkanocny , który przywiózł cały wóz prezentów m.in. zestawy klocków , aut do składania. Goście przynieśli kosze ze słodyczami  oraz duży prezent, w którym można było ujrzeć akcesoria plastyczne tj. farby , plastelinę, flamastry, kredki itp.

Dzieci przygotowały piękny występ a do tańca został zaproszony Zając Wielkanocny .

Mowę wygłosił Pan Burmistrz , który podziękował przedszkolakom , za piękny występ , jak również podsumował wykonane świąteczne zadania. Podziękował za ogrom pracy, jaki dzieci wspólnie z nauczycielkami włożyły w cudowne prace jakimi były:

1. Jajo wielkanocne

2. Stroik wielkanocny

3. Palma wielkanocna

4. Wielkanocna łąka

5. Zbieranie czekoladowych jajek w ogrodzie

Prace zostały wystawione na zewnątrz , gdzie były podziwiane przez rodziców i przechodniów.

Na zakończenie dzieci wręczyły cudowne wielkanocne słoje wyjątkowym gościom  oraz zaśpiewały piosenkę pt.: ,, Święta , święta biją dzwony”

Tego dnia każde dziecko dostało ekologiczną torbę z niespodziankami.

Widok dzieci , które są szczęśliwe jest bezcenny.

Galeria zdjęć - Zajączek z Wielkanocnej Łąki

Skip to content