Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

X Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA

X Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA

Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku najstarsze grupy przedszkolne brały udział w jubileuszowym X Ogólnopolskim Festiwalu Animacji O!PLA. Celem festiwalu jest przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem (w każdym wieku!), a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących – promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki. „O!PLA” oznacza: „O! Polska Animacja”, ale też „Oh! People Love Animation”.
W siedzibie Biblioteki nasze przedszkolaki obejrzały jeden z trzech (dostosowanych do wieku) programów festiwalowych w ramach konkursu „Teraz Dzieci Mają Głos” a następnie wybrały najlepszą, ich zdaniem, wyświetlaną animację.

 

Skip to content